Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytek do Vašeho domova


Vyhledávání­

Přikrývka Zátěžová 4,5kg

Výrobce 2G
Snímatelný potah:NE
Pratelný potah:NE
Pro alergiky:NE
Roční období:celoroční
Záruční doba:2 roky
Dostupnost:1. týdne

Pro malé děti váhy 16 - 20,5 kg. Přikrývka má 4,5kg a je zdravotní pomůckou pro větší pocit jistoty i celkové zklidnění. Napomáhá dětem lépe zvládnout stresující události. Zlepšuje život dětem i dospělým s poruchami soustředění, autismem a dalšími nemocemi. Zatěžování částí těla působí terapeuticky, navozuje pocit bezpečí a objetí. Pomáhá k uvolnění, zklidnění, objevení hranic vlastního těla i zlepšení koncentrace.


Komu zátěžové přikrývky pomáhají:

Zátěžové přikrývky jsou využívány u široké škály diagnóz. Jsou součástí péče o klienty s poruchami autistického spektra, fetálním alkoholových syndromem, ADHD, hyperaktivitou, úzkostní poruchou, syndromem CAN (syndrom týraného, zneužívaného a zanedbaného dítěte), posttraumatickou stresovou poruchou, nespavostí, všeobecnými projevy rozrušenosti, nepokoje a nestability. Lidem dlouhodobě upoutaným na lůžko, kteří díky nim mohou vnímat vlastní tělo (zátěž např. končetin stimuluje mozek novými podněty a vnímáním této části těla).

Využívají je také lidé,kteří pracují ve velmi stresovém prostředí, jako relaxační pomůcku.

 

Jak zátěžová přikrývka funguje:

Zátěž ve formě polypropylenových kuliček je v přikrývce rovnoměrně rozmístěna prošitím. Kuličky jsou rozloženy tak, aby zajistily uživateli optimální tlak. Zátěžové přikrývky stimulují hlubokým jemným tlakem, který navozuje pocit bezpečí, zklidňuje a  pomáhá lépe se soustředit. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná farmakologická léčba autismu, jsou zde zátěžové přikrývky, jako další z možností, jak zmírnit a upravit určité dílčí problémy spojené s tímto onemocněním a potlačit jeho nežádoucí projevy.

 

Složení:

Vnitřní potah přikrývky je vyroben z 100% bavlny, která je zároveň měkká a odolná.

Vnější potah je z 50 % Lyocell + 50 % bavlny pro zajištění prodyšnosti přikrývky. Lyocell je přírodní vlákno, vyráběné ekologicky, má vynikající vlastnosti, je savější než bavlna, chladí lépe než len a je měkčí než hedvábí. Více o něm zde.

Náplň: Polypropylenové kuličky

 

Sílu zatížení přikrývky je dobré přizpůsobit svému majiteli podle váhových kategorií:

Rozměr přikrývky          Váha přikrývky      
       Váhová katagorie

135 x 100 cm

         3,5 kg

       10 - 16 kg

135 x 100 cm          4,5 kg        16 - 20,5 kg
135 x 100 cm          5,5 kg        20,5 - 35 kg
135 x 200 cm          8 kg        32 - 63,5 kg
135 x 200 cm         11 kg        63,5 kg - více

 

 

 

 

 Doprava u tohoto zboží je po celé ČR ZDARMA.

 CenaKusů 
Rozměr 135x100 cm (4,5kg)5 111 Kč
Zpět na Přikrývky