Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytek do Vašeho domova


Vyhledávání­

Dětské pokoje

Ať už zvažujete vybavení pokoje pro dítě či studenta, je vždy třeba brát ohledy na nároky dotyčného. Dětský pokoj by měl být pohodlný, praktický, veselý a hlavně bezpečný. Ve studentském pokoji je třeba brát zřetel na pracovní prostor, který se s věkem studenta mění podle potřeby.

 Dětský pokoj Point  Dětský pokoj Funky

    Dětský pokoj Point              Dětský pokoj Funky

Pokoje sestavy Dětské přikrývky a polštáře Dětské židličky
Doplňky k pokojům Hračky pro děti Knihovny
Komody Peřináče, prádelníky Police, regály
Postele Povlečení pro děti Sedací vaky
Skříně Soupravy do postýlek Stoly
Houpací sítě  Taburety pro děti  

Jak vhodně zařídit dětský pokoj?

Důležité je, pro jak staré dítě má pokoj být a zdali má sloužit jednomu, dvěma, nebo více sourozencům. Velmi náročně se kombinují smíšené dětské pokoje, kdy rodiče musí uspokojit potřeby dcery i syna zároveň.

Pokud zařizujete pokojíček pro miminko nebo nejmenší děti, je vhodné vybavit ho nábytkem s neutrálními barvami. Vyhnout se pořízení základního nábytku s dětskými motivy a atmosféru pokojíčku doladit doplňky, které, až z nich dítě vyroste, jednoduše sundáte. Je to praktičtější než za pár let, až bude nejoblíbenější postavička z pohádky zapomenuta, měnit celý pokoj. Kreativně doplnit dětský pokoj můžete kapsáři, domečky, tunely, barevným povlečením, atd.

Vhodným příkladem je patrová postel Bella, která je na obrázku dozdobena látkovými detaily tak, aby odpovídala věku cca 6leté holčičky, v 10 už tato holčička bude mít jiné představy o svém pokojíčku, takže pokud detaily sundáme, bude vyhovovat jejím požadavkům i bez větších finančních investic.

Patrová postel Bella Patrová postel Bella

Dobrým předpokladem k tomu, aby dětský pokoj mohl růst s dětmi, je tedy zvolit si základní nábytek v neutrálních barvách a k němu upravovat doplňky pokoje. Stejně si můžeme takovou změnu ukázat také na studentském pokoji:

Dětský pokoj náctiletého Studenstký pokoj

Dalším důležitým bodem je uspořádání nábytku. Čím jsou děti starší, tím více potřebují úložného a pracovního prostoru. Zatímco v dětských pokojích pro malé děti se nejvíce zavděčíte volnou plochou, kde si budou moct hrát, dospívající děti ocení větší pracovní stůl, postel i skříň.

Co tedy zařadit do dětského pokoje a jak zvolit vhodné rozměry?

Postel pro děti byste měli vybírat tak, aby byla bezpečná. U malých dětí, které přecházejí z postýlky na větší postel je optimální výška 45 cm i s matrací a zpočátku oceníte i zábrany, které ochrání dítě před pádem. Patrové postele řeší nedostatek prostoru nebo vytvářejí nový prostor pro hraní. Tyto postele jsou vhodné pro děti až od 6 let! U náctiletých dětí můžeme zvolit výšku, která odpovídá optimální výšce pro dospělého, tedy 45-55 cm. Pokud to prostory dovolí, popřemýšlejte o koupi širšího jednolůžka nebo menšího dvoulůžka, vyhnete se tím pořízení nového většího modelu postele, jakmile dítě dospěje. Pokud se rozhodnete oživit dětem pokoj kapsáři a tunely, podívejte se do sekce Doplňky k pokojům. Rošty a matrace, které jsou důležité pro zdravý vývoj a spánek, naleznete v sekci Ložnice.

Skříně a komody patří do dětského pokoje nezávisle na věku. Vybírat můžete ze skříní, které vyplní rohy místnosti a nezaberou tím tolik volného prostoru, nebo skříně nakombinovat do sestav, které poslouží i jako regál nebo výstavka. Optimální je pořídit větší skříň, která může prozatím sloužit jako úložný prostor pro hračky, pokud bude vevnitř promyšleně dělena. Skříňky s prosklenými dvířky jsou vhodné do pokojů pro starší děti. Komody se v pokojích pro miminka používají jako přebalovací pulty, kde v šuplících pohodlně uložíte vše potřebné a nebudete muset odbíhat. Dnes lze přebalovací podložku dokoupit Psací stůl Bartsamostatně na jakoukoli komodu.

Pořízení stolu do dětského pokoje by mělo odpovídat účelu, pro který bude používán, stoly můžeme rozdělit na psací a počítačové. Počítačový stůl pořizujeme do pokoje v případě, že na něm bude uložený stolní počítač. Tyto stoly jsou uzpůsobeny tak, že jednotlivé části uložíme do stolu a s počítačem tak vytvoří jeden celek, kdy nebude zavazet. U psacího stolu je nejdůležitější pracovní deska - klademe důraz na velikost pracovní plochy. Pro menší děti jsou vhodné stoly s naklápěcí pracovní plochou. Židle pro děti vybíráme podle jejich věku. Pro malé děti jsou vhodné dětské židle, které jsou stabilní a mobilní. Pro odrostlejší děti, které tráví více času u stolu, je vhodnější vybrat kancelářskou židli, a to takovou, která zajistí, aby se dítěti nedeformovala záda. To znamená židli s nastavitelnou výškou, s anatomickou zádovou opěrkou a s nastavitelnými loketními opěrkami umístěnými spíše vzadu, tak aby nepřekážely dítěti ve psaní. V nabídce dětských pokojů naleznete dětskou židli Titan junior, židle pro malé děti vyrobené ze dřeva naleznete v nabídce Dětské židličky, pokud hledáte židli pro větší dítě, pak se podívejte do sekce Kancelářské židle.


Vyhledávání produktů

Cena:

 

Nosnost:

 

Vyberte si z nabídky našich produktů

2 roky 71 90 8

Natur přebalovací pult

Dodáváme do 1-3 týdnů

Design a rozměry tohoto přebalovacího pultu vychází z nábytkové řady ...

od 1 390Kč více
2 roky 208
218
228
101
171
191
211

Gabriela plus s rovným čelem

Dodáváme do 1-3 týdnů

Ložnice GABRIELA PLUS s rovným čelem u nohou je vyráběna z masivního ...

od 20 170Kč více
2 roky

Skluzavka + zábrana Sendy

Dodáváme do 1-3 týdnů

Zábrana univerzální není určena k postelím Togo, Natali a ...

od 5 940Kč více
2 roky 28

Puppi

Dodáváme do 1-3 týdnů

Kvalitní dětská dřevěná židlička v přírodním odstínu a dvou barevných ...

od 1 229Kč více
2 roky

Indiana

Dodáváme do 2-4 týdny

Vkusný nábytek ze série Indiana je navržen ve stylu divokého západu a ...

cena podle prvků více
2 roky

Zuzu

Dodáváme do 1-3 týdnů

Variabilní polohovací dětská židlička s moderním designem, která roste ...

od 2 762Kč více
2 roky

Lara policová

Dodáváme do 1-3 týdnů

Praktická policová skříň, která může stát samostatně, nebo doplňovat ...

od 9 070Kč více
2 roky 205 95

Rea pikachu

Dodáváme do 3-5 týdnů

Patrová postel Rea pikachu šetří místo v pokoji a navíc je pro děti ...

od 14 957Kč více
2 roky

Sigrid

Dodáváme do 3-4 týdny

Dětský stylový set Sigrid se skládá z jednoho stolu a čtyř pestrých ...

od 1 992Kč více
2 roky

Oslo

Dodáváme do 1-2 týdnů

Příjemné posezení s návštěvou, čtení dobré knihy při víně nebo ...

cena podle prvků více
2 roky

Gobi typ 1

Skladem > 5 ks

Stylové a jejinečně pohodlné rpovedení taburetu Gobi typ 1.

Užite si ...

od 1 360Kč více