Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytek do Vašeho domova


Vyhledávání­

Příslušenství k obývacím stěnám

V této sekci naleznete doplňky k obývacím stěnám, jako jsou police, panely, podstavce pod TV, osvětlení k jednotlivým řadám obývacích stěn a k policím. V sekci ostatní příslušenství najdete podesty pod komody a tlumiče dveří.

Osvětlení  Panely  Police
Televizní podstavce Ostatní příslušenství  

Osvětlení doplňuje interiér obývacího pokoje. Je volitelným prvkem, pokud se rozhodnete pro koupi obývací stěny, záleží na Vás, jestli má být vyrobena s osvětlením, nebo bez něj. V případě, že se rozhodnete pro osvětlení, projděte si tuto sekci a vyberte typ, který Vám bude vyhovovat. Vámi vybraný způsob osvětlení bude namontován podle Vašich představ a nábytek Vám dodáme již s osvětlením. Jednotlivé typy osvětlení jsou určeny pro konkrétní řady nábytku, jsouPolička podsvícená Manhattan stejně pojmenovány.

Např.: Vyberme si obývací stěnu Solid. K této stěně jsou na výběr sedm druhů osvětlení Solid. Každé osvětlení má u sebe napsaný typ, pro který je určeno. Pro typ osvětlení SOLID 144 je vhodné osvětlení do skříněk SOLID TYP 01, 17, 31...

Zvoleným typem osvětlení do jednolitvých skříněk ovlivníte intenzitu a úhel osvětlení. Proto si dopředu promyslete, kde budou umístěny. Myslete také na to, jaký bude osvětlení vytvářet celkový dojem v kombinaci s dezénem obývací stěny a barvami v interieru.

Jako příklad můžeme uvést obývací stěnu Talanda:

Obývací stěna TalandaObývací stěna Talanda

Panely doplňují skříňky obývací sestavy. V podstatě se jedná o desku ve stejném dezénu jako sestava, na které jsou připevněny police nebo regály. Jejich kreativní řešení a způsob umístění dává obývací sestavě zajímavý vzhled. Protože jsou dnes moderní obývací stěny s nízkou střední skříňkou, nad kterou je televize a po stranách umístěné vyšší skříňky, panel vyplňuje prázdný prostor mezi bočními skříňkami a oživuje tím celou sestavu. Na panely jsou police připevněny vertikálně, horizontálně, v jedné, nebo více řadách. Můžete si vybrat panely s osvětlením, nebo bez něj. Většinou se jedná o prvky obývací sestavy, které typově patří ke stejné řadě, pokud doma již máte obývací stěnu a chcete ji oživit, podívejte se v naší nabídce po panelu ve stejném dezénu nebo zkuste zvolit kontrastní barvu s osvětlením.

Efekt jejich použití porovnejte sami na obývací stěně Baira:

 Obývací stěna BairaObývací stěna Baira

Police oživují interier a vyplňují prázdné prostory. Celkově se jedná o doplňky, které zútulňují Váš domov a také řeší nedostatek úložného prostoru. V našem obchodě naleznete řešení, jak vkusně doplnit interiér jednoduchými, barevně zajímavě laděnými nebo podsvícenými policemi. Podsvícené police v místnosti pomáhají vytvářet klidnou a intimní atmosféru, záleží jen na jejich vhodném umístění. V naší nabídce naleznete také telefonní police.

Manhattan s televizním podstavcem

Televizní podstavce jsou nadstavující police na skříňky obývacích sestav, které upravují výšku televize a vytvářejí poličky pro odkládání věcí nebo uložení doplňující elektroniky. Jejich využití najdete zejména v případě, že Vaši televizi nechcete nebo nemáte možnost zavěsit na stěnu a nízká skříňka obývací sestavy Vám nevyhovuje, protože celkové uložení ve výsledku vytváří špatný úhel pro sledování TV. Televizní skříňky moderních obývacích stěn jsou vysoké v průměru 30 cm, u těchto sestav se počítá s tím, že televizi zavěsíte nebo že použijete nadstavující polici.

Pokud jako příklad použijeme obývací stěnu Manhattan, pak skříňky pod TV jsou vysoké 26,2 cm. Zkuste si tedy v této výšce představit Vaši televizi, nejlépe si ve výšce Vámi vybrané obývací stěny televizi zkusit postavit a zapnout. Pokud se jedná o model s velkou úhlopříčkou, pak Vám jistě nízké uložení až tak vadit nebude, ale pokud se jedná o menší TV, může nastat problém. Ať už velká nebo malá, důležitý je také ideální zorný úhel pod kterým je obraz opravdu kvalitní, výrobci sice uvádí, že se televizory dají sledovat pod více než 170° a kvalita obrazu se nezmění, realita je však někdy jiná. Záleží také na celkovém rozmístění nábytku a sedací soupravy. Vraťmě se ještě v příkladu k naší stěně, pokud bychom k této skříňce Manhattan dali televizní podstavec Manhattan, výška pro uložení TV se zvýší o 15,8 cm, tedy na 42 cm. To už je pro uložení a změnu úhlu sledování TV poměrně výrazný skok.


Vyhledávání produktů

Cena:

 

Nosnost:

 
2 roky

Rea play rp-d2-sklopné

Dodáváme do 3-5 týdnů

Dvířka k Rea play korpusu, sklopné, na poloviční výšku ...

od 671Kč více
2 roky

Rea play rp-d2-výklopné

Dodáváme do 3-5 týdnů

Dvířka k Rea play korpusu, výklopné, poloviční výšku ...

od 671Kč více