My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo

Mohlo by Vás zajímat

Druhy pěn u matrací

Přinášíme Vám přehled nejnovějších druhů pěn, ze kterých se vyrábí kvalitní pěnové matrace. V tomto shrnutí se dočtete jednotlivé výhody a použití různých materiálů a můžete si najít ten pravý pro Vás.

Studená pěna

Současným trendem jsou zónové matrace ze studené pěny kombinované s línou pěnou. Matrace ze studené pěny Eulastic vynikají svou výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Pěna je tvořena buňkami se silnější stěnou. Díky velkým pórům je dokonale provzdušněna a lépe odvádí teplo. Tyto matrace jsou ideální v kombinaci s línou pěnou Viscoline, která zabraňuje proleženinám. Její tvrdost se mění podle teploty, při kontaktu s tělem měkne a díky efektu tzv. pomalého vracení omezuje protitlak. Nabízíme pestrý výběr matrací ze studené pěny.

Studená/HR pěna

Bio pěna

Bio pěna se vyrábí ze sójového extraktu. Tato pěna dokazuje, že spojení nejmodernějších technologií a obnovitelných přírodních zdrojů, je možné i v oblasti výroby matrací. Toto spojení nejen šetří náš ekosystém, ale zároveň přináší i kus přírody do našich ložnic. Sója je již po tisíce let ceněnou surovinou zemí Dálného východu pro svůj poměrně vysoký podíl lecitinu. Lecitin zvyšuje intenzitu dýchání lidské kůže, ovlivňuje její pružnost, reguluje pH hodnotu kůže a podporuje přirozený ochranný plášť proti agresivním vlivům prostředí. Matrace z Bio pěny šetří nejen Vaše záda, ale i životní prostředí. Použití přírodní suroviny má unikátní vliv na výsledné vlastnosti matrace. Materiál nabízí výbornou elasticitu a snižuje se riziko případné deformace.

Bio pěna

Polyuretanové matrace

Polyuretanové matrace se vyrábí z kvalitní pěny, která se vyznačuje dobrou elasticitou a tvarovou stálostí. Tato pěna snese vyšší zatížení a matrace vyrobené z této pěny se řadí mezi tužší. Střed matrace, tzv. jádro, tvoří vrstva pojeného polyuretanu, tzv. PUR pěna, která zajišťuje celkové vyztužení matrace. Vrchní vrstvy pak tvoří pěny různých profilů. PUR pěna patří mezi základní materiály pro výrobu matrací. Tento materiál, jehož kvalita prošla v poslední době zásadním vývojem, je zárukou Vašeho zdravého spaní.

Polyuretanová pěna

Latexové matrace

Latexové matrace jsou vyrobené z pěny z přírodního kaučuku. Latexová pěna je komfortní, trvanlivá a má velmi vysokou elasticitu. Latex je zdravotně nezávadný, je odolný proti plísním a bakteriím, nepřekračuje limitní hodnoty škodlivin podle normy EUROLATEX (západoevropská ekologická norma). Latexové matrace jsou velmi oblíbené, a to díky své pružnosti. Mají odlehčující a provzdušňující otvory. Dodávají se pětizónové a sedmizónové. Výborně se přizpůsobují tvaru těla, jsou ideální pro polohovací rošty. U těchto matrací nedochází k proležení. Často se kombinují s purovým jádrem, případně kokosem. Tato kombinace nabízí dostatečnou tvrdost a zároveň vzdušnost.

Latex

Matrace z HR pěny

Matrace z HR pěny obsahují komfortní pěnu, která posouvá vlastnosti PUR pěny o úroveň výš. Materiál disponuje dobrou elasticitou i při vyšší objemové hustotě. Díky otevřenější buněčné struktuře má HR pěna dobrou prodyšnost, čímž snáze vyrovnává teplotní rozdíly. Ve spojení s pratelným potahem poskytují matrace z HR pěny antialergické klima pro zdravý spánek. Kvalita tohoto materiálu je zárukou dobrého komfortu.

Studená/HR pěna

Pěna MediFoam

Pěna MediFoam je vysoce gramážní pěna, která byla vytvořena speciální technologií, která se vyznačuje skvělými ortopedickými vlastnostmi. Má dokonalou prodyšnost, pružnost, je tvarově stálá a má dlouhou životnost. Zvýšená pórovitost je velmi dobrá k odvádění tepla matrace. Tato pěna tzv. dýchá. Matrace z pěny MediFoam jsou zdravotně testované a mají certifikát Textilního Zkušebního Ústavu v Brně, zajišťují ideální uvolnění páteře, kloubů a svalů po dobu Vašeho spánku. Pěna MediFoam je garancí kvality. Příkladem je matrace Lima.

Medifoam

Pěna Herbal-foam

Pěna Herbal-foam se vyznačuje vysokou hustotou a unikátním tvarovacím procesem. Herbal-foam je měkká, vzdušná a její homogenní struktura zajišťuje po dlouhý čas neměnnou elasticitu. Respektuje tvar těla a zajišťuje rovnoměrnou a komfortní distribuci tělesné hmotnosti. Na základě výzkumů splňuje požadavky s ohledem na zajištění specifických fyzických a psychických potřeb spícího člověka. S měkkým povrchem, jemnou oporou těla a elasticitou je to ve své celistvosti materiál s enormním výkonem a absolutním komfortem.

Pěna Viscogreen

Viscogreen je druh líné pěny, vyrobený z přírodního ricinového oleje. V porovnání s klasickou línou pěnou je komfortnější a šetrnější k životnímu prostředí. Viscogreen se svou jedinečnou tvarovou pamětí lépe reaguje na změny teploty a tlaku, a tak se rychleji přizpůsobuje změnám polohy těla během spánku. Má výborné regenerační a antibakteriální vlastnosti. Příklad jedné z těchto matrací.

Pěna EvoPoreHRC

Po PUR pěnách a HR pěnách je HRC pěna novou generací materiálů pro výrobu matrací. HRC (High Resilience Climate) je vysoce elastická pěna s revoluční stálostí všech parametrů při změnách klimatu (teplota, vlhkost...). Nová struktura buněk v EvoPoreHRC pěně se vyznačuje dynamickými a elastickými vlastnostmi a zároveň je extrémně stabilní a konzistentní. Strukturovaný mix buněk odolává vlivu vlhkosti, tepla a vysokého tlaku.

Antibakteriální pěna

Kromě antibakteriálního potahu si můžete pořídit i antibakteriální jádro matrace a tím si zajistit komplexní hygienickou ochranu během spánku. Antibakteriální pěna Ultrafresh poskytuje komplexní antibakteriální a antimykotickou ochranu. Likviduje plísně, houby, řasy, roztoče a další nežádoucí mikroorganismy, čímž zajistí skutečně zdravé a čisté prostředí pro Váš spánek. Pěna má certifikát potvrzující její funkčnost a účinnost. Další z druhů antibakteriálních pěn – pěna Sanitized dokáže kromě ochrany před houbami a plísněmi navíc ochránit pěnu před nepříjemným zápachem způsobeným těmito organismy. Tato pěna zaručí delší životnost matrace a lepší prostředí pro spánek. Nabízíme různé druhy antibakteriálních matrací, např. Martina a Kréta.

Antibakteriální pěna

Matrace z pěny Flexifoam

Pěnové matrace, které obsahují pěnu Flexifoam, nabízí skvělé ortopedické vlastnosti při zachování dlouhé životnosti. Technologie 3D Rainbow zajišťuje, že ložná plocha bude odolná a vzdušná. Pěnové matrace můžete uložit na všechny typy roštů. Příkladem kvalitní matrace z pěny Flexifoam je matrace Riviera plus a Medical Concept.

VISCO pěna

Matrace z viscoelastické pěny (neboli líné pěny) jsou unikátním typem PUR pěny s výbornými ortopedickými vlastnostmi. Mění svou tvrdost v závislosti na teplotě a tlaku lidského těla, dokonale se přizpůsobují anatomii a zásluhou efektu tzv. pomalého vracení rovnoměrně rozkládají tlak na lidské tělo. Stabilizují ho v optimální poloze pro spaní. Matrací z VISCO pěny je např. Super fox, která je určena k extrémnímu pohodlí.

Líná, visco, viscoelastická, paměťová pěna

VISCOOOL pěna

VisCoool® je moderní typ "paměťové pěny" s unikátní schopností absorbovat lidské teplo. Tím pomáhá k intenzivnímu chladivému efektu po celou dobu spánku. Otevřená struktura garantuje odvod vlhkosti a výraznou prodyšnost materiálu.

AIRFORCE

Je unikátní konstrukcí jádra matrace s nejvyšší dosažitelnou vzdušností. Jednotlivé části matrace jsou opatřeny ventilační profilací skrz na skrz. Tato konstrukce byla vyrobena za použitím nejmodernější strojní zónové profilace. Matrace AirForce mají skvělé hygienické, ortopedické a antialergické vlastnosti. Ideální jsou i pro jedince, kteří požadují komfort a vzdušnost matrace, ale nechtějí pružinovou matraci. Pěnové matrace AIRFORCE jsou srovnatelné s pružinovými a stojí na vrcholu hygienických vlastností. Příkladem je matrace Arabela Hard, která má ventilační efekt podpořen speciální 3D větrací mřížkou v potahu matrace.

Pěna Aloe Vera

Do této inovativní pěny jsou aplikovány výtažky z rostliny Aloe vera. Blahodárné účinky látek, které tato rostlina produkuje,  jsou známy od nepaměti. Díky pozitivním účinkům na lidskou pokožku nachází už mnoho let uplatnění v kosmetice. Známá je však také příjemná vůně, a využití výtažků Aloe vera při aromaterapii. Pěna ALOE VERA je výsledkem skloubení nejnovějších technologických poznatků a dávno známých přírodních léčebných postupů. Tento materiál nabízí vysoký komfort a přirozené detoxikační vlastnosti. Velmi vhodné zapracování pěny Aloe Vera do nově vyvinutých matrací je zárukou vysokých užitných vlastností, dlouhé a stabilní elasticity, tedy i komfortu. Dalším benefitem těchto matrací je velmi příjemná a decentní aromaterapie.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli
První nákup

zadejte svůj email a získejte slevu na váš první nákup po zaslání ihned obdržíte slevový kód.

Získejte 100 Kč na váš nákup