My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo

Mohlo by Vás zajímat

Very Peri - barva roku 2022. Seznamte se.

Jako každý rok vyhlašuje společnost Pantone barvu pro následující rok. Loni (v r. 2021) to byla kombinace šedé a žluté. Pro letošní rok vytvořila, a to poprvé, novou barvu s názvem PANTONE 17-3938 Very Peri. Co tato barva přináší a reprezentuje? A jak vypadá?

Barva roku

O jakou barvu se jedná?

Very Peri v sobě snoubí hned několik tónů. Vévodí jim modrá a červená. Samotná barva je poté definována jako brčálově modrá s fialově červeným podtónem. Je inspirována květem brčálu neboli barvínku.

Harmonické propojení

Je známo, že barvy mají na psychiku velký vliv. Modrá s fialovou patří k tzv. studeným barvám.

Modrá je barva klidu a harmonie. Má podporovat kreativitu. Zároveň zmírňuje problémy s usínáním a prohlubuje dýchání. Navíc, což jistě oceníme každý, snižuje chuť k jídlu.

Fialová je představitelem duchovna a meditace a tím snižuje podrážděnost a je bojovníkem proti depresi. Také dodává inspiraci. A protože součástí fialové jsou červené tóny, tak navíc posiluje vášeň a obecně chuť do života.

Kombinace výše uvedených barev nám může pomoci zpomalit a relaxovat. A to je v naší hektické době potřeba. 

Barva roku

Kam s ní?

Díky výše uvedeným vlastnostem najde své opodstatněné místo ve studijním koutě či pracovně. Modrofialová barva Very Peri nepůsobí nijak rušivě a tak nám pomůže se soustředit a povzbudí tvořivost.

Její relaxační a meditační účinky také oceníme v koupelně. Kdo by nemiloval vanu plnou teplé vody s bublinkami? V kombinaci s Very Peri svůj relaxační rituál umocníme.

Uklidnění můžeme také hledat v ložnici. Právě díky tónům modré barvy zklidníme dýchání a snadněji usneme.

A v neposlední řadě kuchyně. Ano správně. Pokud si vzpomínáte, snižuje chuť k jídlu. Můžete tak eliminovat „nájezdy“ na lednici či potravinovou skříň.

Barva roku

Všeho moc škodí

Pokud jste se, jako já, do Very Peri zakoukali, jistě rádi zkusíte tuto barvu do Vašeho domova zařadit. Ale pozor, všeho s mírou. Zejména zimomřivý jedinci.

Modrá patří do studených barev a ty pocitově ochlazují. Hodí se tedy naopak místností směřovaných za teplem (jih, západ).

Zařadit tuto barvu můžete např. volbou originálního kousku nábytku nebo dekorací (polštářky, přehozy, deky apod.). Jestli se chcete více odvázat a vymalovat, mějte na paměti, že tmavé barvy opticky zmenšují místnost. Doporučujeme tedy vymalovat pouze jednu stěnu.

S jakými barvami si rozumí?

Protože se jedná o tmavší odstín se studenými podtóny, je vhodné ji kombinovat naopak se světlými a teplými barvami. S bílou, krémovou, šampaň či zlatou jistě nešlápnete vedle.

Skvěle si také rozumí se světlým dřevem (např. javor). Např. židle Daniel v javorovém dřevě s fialovým potahem.

Zaujala Vás tato barva? Nebo jste ji již zakomponovali do Vaší domácnosti? Podělte se s námi na naší facebookové stránce.

 Very peri

 

Vyzkoušejte modrofialovou i u Vás doma:

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli
První nákup

zadejte svůj email a získejte slevu na váš první nákup po zaslání ihned obdržíte slevový kód.

Získejte 100 Kč na váš nákup