My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo

Druhy postelových roštů

Při koupi matrace je důležité zaměřit se také, na co ji uložit. Matrace nemůže ležet na pevné desce, neboť by nedocházelo k jejímu provětrávání. Existuje několik druhů roštů, které vám zajistí společně s matrací maximální spokojenost v průběhu spánku. Je potřeba jim věnovat patřičnou pozornost, protože představují záležitost téměř doživotní. Koupě roštů by měla předcházet koupi matrací, neboť některé rošty snáší určitý typ matrací a naopak.

Rošty jsou také skvělé tím, že pečují o vaše zdraví! Dokáží se přizpůsobit individuálním požadavkům jedince a dopomoci tak ke klidnému odpočívání.

Na výběr máte buď pevný nebo pružný rošt:

Pevný (laťkový) rošt - pochází ze smrkového dřeva a často bývá neodmyslitelnou částí nových postelí. Je třeba zkontrolovat vzdálenost jednotlivých latích roštu. Neměly být od sebe vzdáleny více než 4 cm, při větší vzdálenosti dochází k deformaci matrace. Rošty se dodávají také ručně nebo elektricky polohovatelné.

Laťkový rošt MaximusLaťkový rošt Maximus

Lepší variantou jsou rošty z předpružených lamel - skládají se z lamel, které nejsou vyráběny pouze z umělých materiálů, ale také z bukového či březového dřeva. Použití lamelových roštů z předpružených lamel napomáhá matraci využít všech svých předností, jako je její pružnost. Zatímco na dřevěném roštu je matrace při zatížení hodně stlačena, lamelový rošt ji více prohne a šetří ji. Rošt dále matraci napomáhá při její elastičnosti, dokonale ji provzdušňuje a chrání ji před proležením. Díky správnému výběru roštu si můžete zvolit celkovou tuhost lůžka. Série roštů se liší především počtem lamel a jejich uchycením k rámu, maximální nosností roštu, typem polohování a typem lamel.

Lamelové rošty se dělí na:

Pevné lamelové rošty - vyznačují se vysokou kvalitou zpracování a možností nastavení tuhosti ve střední části roštu. Některé druhy jsou konstruovány až na zátěž 180 kg.

Pevný lamelový rošt DuostarPevný lamelový rošt Duostar


Polohovatelné lamelové rošty
- u kterých můžete změnit sklon matrace, který oceníte např. při čtení nebo sledování televize. Unavené nohy nebo bolavá záda si odpočinou při nadzdvihnuté dolní části roštu. U hlavy a u nohou je manipulační madlo pro lepší manipulaci s roštem.


Polohovatelný rošt Primaflex HNPolohovatelný rošt Primaflex HNMotorové polohovatel rošty - odpadá u nich fyzická manipulace s roštem a matrací při každé změně matrace. Ocení ji dlouhodobě nemocní lidé, ale také člověk, jenž si chce dopřát trochu luxusu. Motorové rošty nabízí extra pohodlí a ovládají se pomocí tlačítka.

Motorový lamelový rošt Portoflex motor
Motorový lamelový rošt Portoflex motor


Rošty pro úložné prostory - oceníte při častém používáním úložného prostoru postele. Rošt se lehce zvedne pomocí textilního úchytu. Rošty se vyrábí s bočním odklápěním
(na levou či pravou stranu) nebo s odklápěním přední části (u nohou). Možno využít u všech roštů.

 Rošty pro úložné prostory

 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli
První nákup

zadejte svůj email a získejte slevu na váš první nákup po zaslání ihned obdržíte slevový kód.

Získejte 100 Kč na váš nákup