My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo

Feng shui ložnice

Feng shui je starodávné čínské umění, které učí vytvářet rovnováhu a harmonii kolem nás. Jeho uplatnění naleznete při budování, rekonstrukcích nebo úpravách domů, bytů, objetků či kanceláří.

Ložnice fneg shui

Ložnice v tomto duchu by měla využít energie prostoru a osob k vytvoření harmonického prostředí. Díky správnému rozvržení prostoru bytu nebo domu, použitím správných barev a různých doplňků můžeme podpořit své umělecké vlohy, partnerský život i svou kariéru. Prostě vše, co je pro nás důležité.

Nesmíme zapomínat, že i neživé předměty (např. nábytek) mají stejně jako lidé svou energii a záleží na každém, jak s ní naloží. Feng shui využívá tyto energie a napomáhá je správným prolínáním využívat v náš prospěch. Pobývání v ložnici pro Vás musí být potěšením, ať už jste si sem přišli odpočinout, uklidnit se či zdřímnout.

Jak si tedy správně zařídit feng shui ložnici?

Umístění a rozložení ložnice

Z hlediska dispozice bytu je umístění ložnice co nejdále od vstupních dveří, neboť se jedná o osobní prostor a musí být zachováno patřičné soukromí. Také není vhodné mít ložnici vedle záchodu nebo koupelny, neboť odčerpávají energii z místnosti.

Do ložnice nepatří přemíra nábytku, který nám může utlačovat pocity svěžesti a volnosti. Pokud vám připadne místnost prázdná, doplňte ji květinami s kulatými listy, lampičkami, obrazy s příjemnými motivy či jinými doplňky. Z pokoje také odstraňte televizi, počítač, případně cvičební náčiní. Pokud v ložnici již televizor máte, na noc ho zakryjte a všechny přístroje vytáhněte ze zásuvek. Elektromagnetické pole totiž působí velmi silně a zbytečně vám ubírá potřebnou energii.

V noci zavírejte všechny dveře v ložnici, umožní vám nejlepší a nejvýživnější tok energie k posílení vašeho zdraví a vztahu.

Rozvržení ložnice

Umístění postele

Nejdůležitější součástí je postel, a proto je velmi důležité její správné umístění:

  • nejlepší osou pro umístění postele je severojižní strana, kdy hlava míří na sever, který je podle feng shui nejklidnějším směrem
  • nedávejte postel nohama blízko ke dveřím. Postel umístěná blízko dveří je špatným řešením, neboť dveřmi přichází do místnosti silný proud aktivní energie, která může působit velmi nepříjemně a rušivě
  • umístěte postel čelem k plné stěně nebo alespoň ke stěně bokem, pokud totiž není hlava chráněna či kryta stěnou, přivádí ke spícímu negativní energii, která může způsobit psychické problémy
  • správně umístěná postel je spolu s matrací základem pro vytvoření harmonické feng shui energie

Umístění postele

Prostor kolem postele

  • Postel by měla být snadno přístupná z obou stran. Pokud je postel přístupná pouze z jedné strany, omezuje proudění pozitivní energie do postele. I když se vám to může zdát jako pohodlné, Vaše tělo bude neustále podvědomě hledat jiné možnosti, jak načerpat energii a vy se dobře nevyspíte.
  • Prostor nad postelí by měl být prázdný, bez dekorací, lamp, zrcadla a police nad hlavou, aby mohla energie lépe proudit, a Váš spánek byl tak klidný a ničím nerušený.

Materiál postele

Nejvhodnějším materiálem základní kostry postele je dřevo. Na trhu existuje velké množství postelí, vybírejte z těch, které mají pevné čelo a nemají úložný prostor. Pevné čelo zajišťuje pocit jistoty a ochrany, nepřítomnost úložného prostoru zaručí volné proudění vzduchu a energie pod postelí.

Větratelnost místnosti 

V ložnici často větrejte, snažte se udržovat čerstvý a okysličený vzduch. Čínské umění praví: „V místnosti nemůže být dobrá energie, pokud je vzduch, který dýcháme, vydýchaný a plný škodlivin.“

Barvy ložnice

K dosažení dobré rovnováhy ložnice použijte uklidňující barvy, které podporují nejlepší tok energie a posilňují spánek. Využít můžete celé spektrum barev, od bílé po sytě čokoládovou. Doporučují se barvy jemné, klidné a neutrální, např. šedá, béžová, bledě zelená. Vyhněte se barvám sytým, jasným barvám. Tyto barvy mají silně aktivní energii a mohou na někoho působit negativně a narušovat mu čas spánku. Jak působí barvy na člověka, se dozvíte v našem článku.

Barvy

Doplňky ložnice

Každá věc, kterou máme umístěnou v ložnici má vliv na naše vnímání a pocity, a tím pádem na kvalitu našeho spánku. Partnerský vztah upevníte umístěním společné fotografie. Do ložnice naopak nepatří smutné výjevy, obrazy s agresivní tématikou, suché rostliny a květy, neboť představují mrtvou energii. Rostliny lze použít, pokud je Vaše ložnice dostatečně prostorná a rostliny budou umístěny daleko od postele. Doporučují se však pouze rostliny se zakulacenými listy.

Osvětlení ložnice

Vhodné je umístění několika stupňů osvětlení nebo matné světlo. Osvětlení je velmi důležité, neboť je jedním z nejsilnějších představitelů energie. Nejvhodnějším osvětlením jsou svíčky, ale pouze ty, které neobsahují žádné toxiny.

Nepracujte, kde spíte

Ložnice je místem odpočinku a načerpání nové energie, a není tedy vhodné zde mít umístěný pracovní stůl, případně PC. Oddělte pracovní koutek kusem nábytku, paravanem nebo jiným způsobem, abyste tento koutek z postele neviděli.

Důležité je, abyste se Vy sami cítili v ložnici dobře a načerpali zde novou energii na povinnosti následujícího dne.

Teď už nezbývá nic jiného než Vám popřát: "Dobrou noc."

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli
První nákup

zadejte svůj email a získejte slevu na váš první nákup po zaslání ihned obdržíte slevový kód.

Získejte 100 Kč na váš nákup