My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo

Jak vybrat vhodný rošt?

Postel není pouze jednoduchý nábytek; je to komplexní systém skládající se z rámu, matrace a roštu. Ačkoli rošt není viditelný, jeho role je stejně důležitá jako u ostatních částí postele. V tomto článku se podíváme na to, jak rošt ovlivňuje kvalitu spánku a jaký rošt je pro vás nejlepší.

Postel Salina s úložným prostorem

Dřevěná postel Salina s úložným prostorem.

Co může rošt ovlivnit?

  • životnost matrace - kvalitní lamelový rošt rozloží zátěž na matraci, snižuje její opotřebení. Zvyšuje životnost matrace
  • hygienu lůžka: rošt chrání postel proti vlhkosti a zabraňuje vytváření prostředí pro roztoče a plísně.
  • zdravotní přínosy: rošt se dokáže přizpůsobit individuálním potřebám, například ulevuje od bolesti zad a podporuje správnou polohu páteře.

Polohování uleví při bolestech zad, kterým odhlehčí. Zvednutá nožní část, pomáhá unaveným nohám nebo při křečových žilách. Změkčené ramenní části udrží páteř v rovině i při spánku na boku, dochází tak ke správnému podepření páteře. 

Anatomické zóny - v různých částech roštu se tuhost liší. Tyto zóny jsou poté uzpůsobeny lidskému tělu a vytváří tak pohodlné lůžko. 

Lamelový rošt Primaflex

Důležité aspekty při výběru roštu

  • Hmotnost uživatele, která odpovídá nosnosti roštu. U roštu je vždy uvedena masimální nosnost. Doporučujeme však volit s dostatečnou rezervou. Standardní nosnost lamelového roštu je 120-130 kg. U laťkových roštů se nosnost pohybuje od 80 kg. V nabídce jsou také rošty s nosností 150- 220 kg. Např. laťový rošt Maximus 
  • Zdravotní stav - mladý a zdravý člověk si vytačí se základním pevným lamelovým roštem. Starší lidé naopak ocení polohování. Některé typy roštů pomáhají k lepší poloze páteře, uvolnění, relaxaci i maximální přizpůsobivosti. Mají změkčené ramenní části, anatomické zóny, nastavitelnou tuhost (měkčí/tužší), kaučuková pouzdra - to vše velmi zpříjemní odpočinek. 
  • Zájmy - pokud si v posteli rádi čtete nebo sledujete TV tak jistě oceníte polohování roštu. 
  • Načasování koupě - nejvhodnější je, vybírat nejdříve rošt a poté k němu matraci. Rošty jsou vyráběny tak, aby maximálně zlepšily vlastnosti matrace.
  • Cenové rozpětí - základní rošty začínají na 1 200 Kč, zatímco luxusní motorové rošty mohou stát až 25 000 Kč.

Pevné lamelové rošty Primaplus v akci 1+1

Pevné lamelové rošty Primaplus v akci 1+1

Jaké typy roštů existují?

Pevné (laťkové) rošty jsou vhodné pro pružinové, taštičkové a lamelové matrace a nebo pro matrace s vyšší nosností. Na pevném laťkovém roštu je poté matrace pocitově tužší než na lamelovém roštu. 

Lamelové rošty jsou obecným standardem, který je vhodný prakticky pro všechny pěnové matrace. ak název napovídá, skládá se z lamel, vyráběných z bukového, březového dřeva, nebo umělých materiálů . Platí, že číím více lamel rošt, tím lepší jsou jeho účinky na matraci i zdraví.

Lamelové rošty jsou pevné, nebo polohovací. Výhoda polohovacího roštu spočívá v přizpůsobení jednotlivých částí roštu Vašim individuálním potřebám. Věděli jste třeba to, že když se Vám nohy dostanou do výše hrudníku, výrazně ulevíte svému srdci? 

Polohovatelné rošty mohou být manuálně polohovatelné nebo motorově. U motorového lamelového roštu můžete volit ovládání na šňůře nebo na dálkové ovládání. Jedná se o bezšňůrové ovládání, které Vám zajistí ještě vyšší komfort.

Luxusní masážní rošt Alento

Masážní elektricky polohovatelný rošt Alento

Už víte, jaký rošt potřebujete? Máte otázky? Zavolejte nám, nebo napište. Ochotně vám zodpovíme vaše dotazy.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli
První nákup

zadejte svůj email a získejte slevu na váš první nákup po zaslání ihned obdržíte slevový kód.

Získejte 100 Kč na váš nákup