My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo

Mohlo by Vás zajímat

Zdravé spaní pro miminko

Vhodná matrace a s tím související zdravé a kvalitní spaní je pro člověka důležité v každém věku. Matrace pro miminka jsou však specifickou kategorií, pro kterou platí odlišná pravidla, a to, co je vhodné pro dospělého, nemusí být vhodné pro miminko.

Miminko

Matrace pro miminko (0-2 roky)

Nejčastější rozměry matrace do postýlky jsou 120 x 60 nebo 140 x 70 cm. Na přání Vám můžeme vyrobit i atyp. Matrace pro miminka máme v kategorii dětské matrace a jsou vyrobeny přímo pro ty nejmenší. Mají optimální (střední) tuhost, vyrábí se v požadovaných rozměrech a výška se pohybuje okolo 8 cm.

Častou chybou, které se rodiče dopouštějí při výběru matrace pro miminko, je její tvrdost a zónování. Při výběru tvrdosti matrace by se měl rodič řídit tzv. zlatou střední cestou. Není vhodné volit příliš tvrdou, ale ani příliš měkkou matraci. Příliš měkká matrace neudrží páteř v rovině, což může dítěti způsobovat nejen bolest, ale i zdravotní problémy. Naopak příliš tvrdá matrace může být Vašemu dítěti nepohodlná a nepříjemná. Správná matrace by se měla dokonale přizpůsobit tvaru těla dítěte.

Na rozdíl od matrací pro dospělé se dětem nedoporučují tzv. zónové matrace. Dítě na zóny nedosáhne a ty pak nepodepírají správné partie těla.

Materiál používaný na dětské matrace

Pro ty nejmenší se doporučují matrace pěnové, které jsou tvořeny tzv. PUR pěnou, vyznačující se svou lehkostí a zároveň pevností. Je důležité, aby matrace byla vzdušná a docházelo k cirkulaci vzduchu. Takovou podmínku splňuje např. matrace Jirka.

Dětská matrace Jirka

Dětská matrace Jirka

Používáte nebo uvažujete o monitoru dechu pro miminko?

Monitor dechu slouží k upozornění případného ohrožení života dítěte a odhaluje rizikové snížení frekvence jeho nádechů. Ukládá se pod matraci, na které dítě spí. Obecně platí, že čím je matrace silnější, tím více tlumí impulsy, které má snímat deska monitoru.

Nejlépe se hodí matrace s výškou 6-8 cm. Silnější matrace (nad 11 cm) se nedoporučují, monitor sice může fungovat spolehlivě, ale až při vyšší váze dítěte. Důležité je, aby matrace v postýlce nebyla umístěna natěsno, musí rovnoměrně doléhat na snímací desku. Vhodnými matracemi, které se hodí pod monitor dechu, jsou Jirka nebo Vojta.

Dětská matrace VojtaDětská matrace Vojta

Potah na matraci

Je třeba si zapamatovat, že pro podporu zdravého vývoje miminek a dětí je důležitý nejen materiál a povrch, na kterém spí, ale také správná hygiena lůžka. Většina matrací má již snímatelný a pratelný potah, díky čemuž budete matraci udržovat čistou a zabráníte rozmnožování nechtěných mikroorganismů.

Spokojené dítě

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli
První nákup

zadejte svůj email a získejte slevu na váš první nákup po zaslání ihned obdržíte slevový kód.

Získejte 100 Kč na váš nákup