Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytek do Vašeho domova


Vyhledávání­

Jakou funkci mají u matrací zóny?

Pokud hledáte vhodnou matraci pro kvalitní spánek, jistě jste již narazili na pojem zóny. O co se přesně jedná a k čemu zóny slouží? Je dobré koupit matraci s různými zónami, nebo bez?

 Zóny matrací

Matrace, která obsahuje zóny, je složena z různých tvrdostí materiálu. Tyto rozdílné tvrdosti jsou speciálně přizpůsobené potřebám lidského těla tak, aby uživateli poskytly zdravý spánek. Typicky se vyrábí matrace s počtem zón 5 (př. matrace Helga) nebo 7 (př. matrace Atlanta). Čím větší počet zón matrace obsahuje, tím více odpovídá požadavkům našeho těla a tím je pohodlnější. Koupit se však dají i matrace bez zón (př. Zora).

Při koupi matrace se zónami je však třeba věnovat velkou pozornost tomu, kdo bude matraci požívat. Klasické matrace se zónami pro dospělé jsou nevhodné pro malé děti, kde tvrdost jednotlivých zón neodpovídá proporcím jejich těla.

Matraci se zónami doporučujeme nejen lidem se zdravotními problémy (jako je bolest zad a hlavy způsobená nekvalitním spánkem), ale také jako prevenci. Zóny Vám poskytnou kvalitu, pohodlí a zdraví.